Plánovaná migrace: Konec klasického Outlooku a nástup nové éry

Poslední rok přinesl zásadní změny v plánech společnosti Microsoft ohledně budoucnosti klasického Outlooku. Původní odhady ukončení podpory do roku 2026 byly revidovány a nový plán představuje podporu až do roku 2029. Tato změna má důsledky pro firmy i jednotlivé uživatele, kteří se musejí připravit na migraci na nový Outlook.

Microsoft připravuje proces migrace na nový Outlook ve třech fázích, který začíná volitelným přechodem, pokračuje všeobecnou dostupností a končí volitelným odchodem. Během těchto fází se společnost konzultuje s podniky a postupně zavádí změny s cílem dosáhnout plné migrace. Plánované ukončení podpory pro klasický Outlook je stanoveno na rok 2029, což bude zároveň rokem, kdy bude klasický Outlook nahrazen novým. Tato změna se bude týkat především předplatitelů Microsoft 365 a jednorázově licencovaných verzí Office.

Zatím není jasné, jakým směrem se vyvíjí plány ohledně budoucích verzí Outlooku. Avšak Microsoft se zavázal poskytovat podporu až do roku 2029, což dává jistotu pro budoucnost. Firmy a uživatelé by měli být připraveni na změny a postupně se přizpůsobit novým podmínkám, které přináší tato plánovaná migrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *